Jakie są zalety pras hydraulicznych?

No Comments

 

W 1651 roku Pascal opracował teoretycznie maszynę, która zwielokrotnia sile nacisku. maszyna ta to prasa hydrauliczna.
wykorzystano ją po raz pierwszy do obróbki metali w 1820 roku. prasy hydrauliczne służą miedzy innymi do nadawania kształtu rożnym elementom wykonanym z blachy lub tez do wyciskania soku czy oleju z nasion. Wykorzystuje się ja jako również podnośniki np w warsztatach. Na stronie http://brydexb.pl/products,prasa_hydrauliczna_do_klejenia_drewna_ specjaliści z chęcią przedstawią ci zalety maszyny.

 

W prasie wiele można wyczytać o nowinkach hydraulicznych.

 

Prasa hydrauliczna pomoże nie jednej firmie w wykorzystaniu pełnego potencjału. Przy zakupie stawiajmy na firmy, które są na rynku już długo i doskonale znają zastosowania takich urządzeń.

 

Czy takie rozwiązania są opłacalne?

 

Prasa hydrauliczna Kraków Warszawa
Ilość najlepszych firm, które posiadają sprzęt 34 42
Ilość pracowników 45 50
Średnie zarobki 2 400,00 zł 3 000,00 zł
% mężczyzn 76,00% 80,00%
% kobiet 24,00% 20,00%

 

Jeśli można mieś w swojej firmie udogodnienia dlaczego w nie nie zainwestować? Szukaj najlepszych dystrybutorów sprzętów, którzy doradzą ci jak nikt inny w różnych kwestiach. Stawiaj na doświadczonych pracowników. To urządzenie,które wykorzystuje prawo Pascala w odniesieniu do cieczy.

Posiada dwa ruchome tłoki o powierzchniach S1 i S2 ,znacznie różniące się wielkością powierzchni. Spełnione jest równanie:
p1=F1/S1 i p2=F2/S2;
ponieważ p1=p2;
F1/S1=F2/S2,dobierając odpowiednio wielkości powierzchni S1 i S2 można przy użyciu niewielkiej siły ,otrzymać siłę tyle razy większą ile razy różnią się powierzchnie tłoków tzn. Przy niewielkim nakładzie siły można sprasować bardzo twarde materiały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *