Typy konstrukcji okien

No Comments

Poszukując doskonałych okien drewnianych, aluminiowych czy plastikowych, staramy się zwrócić uwagę na ich właściwości wygłuszające, termoizolacyjne oraz estetykę, której nie sposób pominąć. Jednak okna drewniane, jak i wykonane z każdego innego materiału będą posiadały różnice, których nie sposób dostrzec gołym okiem. To odmienna konstrukcja wewnętrzna ramy. Najczęściej spotykane i jednocześnie najbardziej popularne na rodzimym rynku są okna jednoramowe, lecz spotkać możemy także inne typy zarówno wśród okien drewnianych, jak i plastikowych:

Okna jednoramowe

Składają się z jednej ościeżnicy oraz jednego skrzydła, najczęściej otwieranego do wewnątrz budynku, typowe okna , oferowane przez wielu czołowych producentów, np https://oknakrzynowek.pl .

Okna krosnowe

To tradycyjna stolarka okienna, często można spotkać okna drewniane tego typu. Rama okienna zbudowana jest z jednego elementu o przekroju prostokątnym. Najczęściej Produkuje się krosnowe okna nieotwieralne.

Okna skrzynkowe

Konstrukcja złożona jest z ościeżnicy i krosna, na których zamocowane są podwójne skrzydła. Otwierane są do wewnątrz.

Okna ościeżnicowe

Posiadają charakterystyczną budowę podwójnych skrzydeł zamontowanych do ościeżnicy, z czego jedne otwierają się do wewnątrz, a drugie na zewnątrz budynku. Najczęściej spotykane tego rodzaju okna to okna drewniane. Skrzydło zewnętrzne w sezonie letnim można zdemontować.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *